Tura I

Do I tury inkubacji zakwalifikowało się 8 zespołów. Przy wyborze projektów pod uwagę były brane czynniki takie jak: zgodność startupu z profilem Samsung Inkubatora, potencjał biznesowy, zaangażowanie i doświadczenie zespołu, stadium projektu oraz perspektywy na jego dalszy rozwój. Szansę na wsparcie w realizacji projektów otrzymały następujące startupy:


Snipe Technology
System do analizy miejsca trafienia pocisku w strzelaniu długodystansowym (100 – 1 000 metrów). Zdalny monitoring celu pozwala na precyzyjny podgląd punktu trafienia, a analiza zebranych danych dostarcza informacji treningowych. Skraca to czas i zwiększa komfort treningu, gdyż często precyzyjny monitoring celu jest niemożliwy powyżej 200 metrów, nawet przy użyciu najlepszej optyki.


UVI

Powietrzny robot inspekcyjny z laserowym czujnikiem 2D, który ma służyć do wykrywania odłamków na pasach startowych lotnisk. Pozwoli on zredukować koszty obsługi naziemnej i przyspieszy czas reakcji na niebezpieczne przedmioty zalegające na pasie. Rozwiązanie może być także stosowane do skanowania torów wyścigowych, dróg publicznych oraz przestrzeni dużych zrobotyzowanych hal produkcyjnych. Poprzez analizę danych na serwerze tworzona ma być mapa 3D otoczenia, która poinformuje o wystąpieniu zagrożenia.


Senshell

Interaktywna koszulka dla sportowców, która ma pomóc w treningach i dążeniu do osiągania celów zapewniając prawidłowy przebieg ćwiczeń, jak i rozwoju sylwetki. Koszulka sprawdza wiele parametrów ludzkiego ciała jak: postawę, puls, oddech, temperaturę. W przyszłości ma zastąpić trenera personalnego.


JiTiV

System typu smart home, który wspomaga użytkowników w efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej. Składa się z malutkich kostek montowanych w puszkach podtynkowych, chmury obliczeniowej oraz aplikacji mobilnej, która pozwala użytkownikowi na kontrolę systemu. JiTiV dzięki pomiarom uświadamia użytkownika o faktycznym koszcie poszczególnych urządzeń RTV&AGD. Analiza danych umożliwia automatyczne wyłączanie urządzenia wtedy, kiedy jest ono niepotrzebne. Dzięki systemowi JiTiV dom stanie się nie tylko inteligentny, ale będzie sam oszczędzał energię.>Drużynowa strzelanka 5v5 w wirtualnej rzeczywistości w specjalnie przygotowanych do tego celu Arenach VR. Gracz realnie biega po arenie, a wirtualnie w niej strzela..


ControlCold

System wczesnego ostrzegania przed wyciekiem substancji szkodliwych dla środowiska z urządzeń chłodniczych i przeciwpożarowych. Projekt jest przeznaczony dla firm, które posiadają instalacje chłodnicze i przeciwpożarowe o pojemności powyżej 3 kg czynnika chłodniczego.Inteligentne lustra pozwalające na wyświetlanie dopasowanych reklam w miejscach publicznych. Urządzenie połączone z chmurą potrafi rozpoznać wiek i płeć osoby przed nim stojącej i wyświetlić jej dedykowaną reklamę.System pozwalający dbać o kondycję i sylwetkę, wykorzystując najnowocześniejszą technologię. Pozwala ona zmienić zwykłe treningi w ciekawe gry i atrakcyjne wirtualne podróże, które dostępne będą dzięki okularom VR/AR połączonym z aplikacją oraz uniwersalnym i inteligentnym czujnikiem rowerowym dla trenażerów i rowerów treningowych.